Volkan Demirel yeni hedefini açıkladı!

Volkan Demirel yeni hedefini açıkladı!

 

Futbolculuk yaşamının neredeyse hepsini Fenerbahçe’de geçiren tecrübeli file bekçisi, gelecek için hocasının tecrübelerinden yararlanıyor.

Fenerbahçe’nin uzun süredir 1 numarası olan Volkan Demirel, şimdiki en büyük hedefi teknik direktör olmak. Bu hedefle kendisini motive eden tecrübeli kaptan, Dick Advocaat’ın teknik direktörlük deneyiminden faydalanıyor.

Fenerbahçe tarihindeki belkide sayılı isimlerden biri olan kaptan Volkan Demirel, futbolculuktan sonraki yaşantısının da planını yaptı ve teknik direktörlüğü kendisine hedef seçti. Volkan Demirel, şimdiden hazırlıklarına başladı.

14 yıldır Fenerbahçe’de forma giyen Volkan Demirel, birçok kariyeri parlak teknik adamla çalıştı ve son olarak özellikle 37 yıllık büyük deneyime sahip Dick Advocaat’ın tecrübelerinden faydalanmaya çalışıyor. 69 yaşında olan Dick Advocaat’ın şuanda kulübü çalıştırmasını fırsat bilen tecrübeli kaleci, teknik adama sık sık sorular sorarak bilgi alıyor. Özellikle antremanlarda Volkan Demirel’in, Dick Advocaat’ın görüşlerinden faydalanmak istemesi dikkat çekiyor.

Boş zamanlarında adeta öğretmen-öğrenci ilişkisi gibi Dick Advocaat’ın yanına giderek soru sorarak cevaplarını not alıyor. Maçlarda ise her zaman en geride durduğundan dolayı oyunu farklı bir gözle inceleyebilen Volkan Demirel, hoca gibi davranarak görüşlerini arkadaşlarıyla paylaşmaya da başladı. Saha içinde de bu hareketleri yapan Volkan Demirel, maç boyunca arkadaşlarını uyarmaya dikkat ediyor.

Bunun yanı sıra Dick Advocaat’ın diğer tecrübeli yardımcıları Cor Pot ve Mario Been de kaptana yardımcı olmak istiyor. Volkan Demirel, bu üç isimle de sürekli fikir alışverişinde bulunurken Volkan Demirel, bu üçlünün ılımlı yaklaşımından memnun. Aynı zamanda Mario Been ve Cor Pot’un yaptığı açıklamalara göre Volkan Demirel, şimdiden bir hoca olgunluğuna erişmiş ve takımı bütünleyici, birleştirici bir yapıya sahip bir birey..

Volkan Demirel 2002 yılından 2016 yılına kadar Fenerbahçe’de birçok teknik adam ile çalıştı. 2002 2003 yıllarında Werner Lorant, Oğuz Çetin ve Tamer Güney ile, 2003-2006 yıllarında Christoph Daum ile, 2006-2008 yıllarında Arthur Zico ile, 2008-2009 yıllarında Luis Aragones ile, 2010-2013 yıllarında Aykut Kocaman ile, 2013-2014 yıllarında Ersun Yanal ile, 2014-2015 yıllarında İsmail Kartal ile, 2015-2016 yıllarında Vitor Pereria ile ve son olarakta Dick Advocaat’la çalışan Volkan Demirel, tüm bu hocalardan teknik adamlık adına bir şeyler öğrenmek istemişti.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir