Şenol Güneş’ten şok itiraflar!

Şenol Güneş’ten şok itiraflar!

 

Beşiktaş’ı Spor Toto Süper Lig’de peş peşe 2 sezon şampiyon yapan deneyimli teknik patron Şenol Güneş, izahlarda bulundu.

Peş peşe 2 lig şampiyonluğunun hemen peşinden 2 senelik kontrat imza atan Beşiktaş Teknik patronu Şenol Güneş, özel izahlarda bulundu.

“İnsan sevdiğine inanır” diyen deneyimli hoca, “Başkanımız işi biliyor ve güzel işler yapıyor. Taraftarımızla kimliğim uyuştu. İstesem çok reklam yaparım. Böylelikle çok öneri gelir bana fakat öyle bir kompleksim yok. Şöhretle işim olmaz. İstediklerimi oyuncularım alanda yansıtırsa en zengin benim. Şampiyon olduk diye gezmeyeceğiz. Daha çok çalışacağız. Benim için peş peşe 2 sefer şampiyon olmak çok şey değiştirmez” diye konuştu.

Her gün, yeni bir gün

Kulüp tarihine geçen Güneş, şöyle devam etti: “Kariyerim süresince ben transfer yapmadım. O işin sorumlusu idare ve başkandır. Stoper transferi istiyorum. Fakat paramız yoksa eldeki futbolcularla idare edeceğiz. Quaresma, Oğuzhan ve hiçbir oyuncumun gitmesini istemem. Ancak iyi öneri gelirse önüne geçemeyiz. Her gün taze bir gündür. Kaybetsek de hayat devam ediyor. Barcelona ile de oynasak ciddi olacağız. Büyük takım olmanın özelliği budur. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olabilir. Kaybedersek dünyanın sonu değildir.”

Başakşehir’i yenemedim..

“Galatasaray sezona iyi başlamıştı sonra bir anda düştüler anlayamadım. Tudor’un bana karşı sözleri için teşekkür ederim ama övgü istemem. Ben Başakşehir’i iki mücadelede da yenemedim. Bunu bağışlayamıyorum. Rakibimizin kuvvetli olmasını isterim ve onunla yarışmalıyım. Başakşehir’in bizi yenmesi bizi daha dikkatli hale getirdi.”

Şampiyonlar Ligi’nde bizi resmen doğradılar!

“Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev mücadelesinde rakip faul yaptı, biz kırmızı kart gördük. Kartlarla bizi doğradılar. Talihsizlik yaşadık ve elendik. Lyon mücadelenindeki hakemin yönetimini çok takdir etmiştim. Trabzon’da çalışırken Lille mücadelesi da içimde ukde kalmıştı.”

Mitrovic, iyi bir stoper

“Mitrovic, görevini bilen ve işini iyi yapan bir stoper. Şu an eksikleri olabilir, sol stoperde oynayamıyor. Gökhan İnler’e sıra gelmedi. Atiba, son mücadelelerde hücuma gitmeye başlamıştı. Tolgay iyi tuttu ve Atiba yokken formayı alabileceğini gösterdi. Gökhan’ı bu yüzden oynatamıyorum. Ayağında kırıklar varken oynadı.”

Kulüplerin sahibi olmaz

“Türk futboluyla alakalı sıkıntı her vakit var. Son senelerde basketbol ön tasarıya çıkıyor. Bu da iyi yönetimden kaynaklanıyor. Futbolda eğitim var ama yetmiyor. Kulüplerin sahibi yok, arazi bulamıyorsunuz. Çok pahalılaştı. Bizim zamanımızda vaziyet böyle değildi. Bu zamanlarda sokaklarda oynamak olanaksız, ancak araba taşlarlar.”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir