Fenerbahçe’ye şok üstüne şok!

Fenerbahçe’ye şok üstüne şok!

 

Fenerbahçe’nin Manchester seyahatinde bir talihsizlik yaşayarak uçağının camı kırılmıştı. Ancak talihsizliklerin sonu gelmiyor! Fenerbahçeli takım Manchester United maçına idmansız çıkmak zorunda kaldı!

Fenerbahçe, İngiltere’ye uçuşu sırasında yaşadığı şanssız durumlar neticesinde oldukça handikaplı bir durumla karşı karşıya.. Fenerbahçe, antreman yapmadan Manchester United maçına çıkmak zorunda kalıyor. Fenerbahçe’yi İstanbul’dan Manchester şehrine taşıyacak olan uçağın ön camına kuş çarpması ve camın çatlaması sonucunda Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye zorunlu iniş yapılmıştı. Bu nedenle yaşanan rötar, Fenerbahçe’yi maça antremansız çıkaracak. Fenerbahçe, Old Trafford’da son bir antreman yapmak istiyordu ancak bu talihsizlikler ile son antreman iptal oldu.

Fenerbahçe kafilesini Budapeşte’den alıp, Manchester’e götürecek uçağın Macaristan’dan hava limanından bu akşam saat 19.00 sularında kalkması nedeniyle Fenerbahçe’nin bütün planlarını bozdu. Hatta başka bir aksilik yaşanacak olursa maça bile yetişilemeyebilir! Saat 19.00’da (TSİ ile) kalkacak olan uçak, Macaristan’dan İngiltere’ye 2 saat kadar bir uçuş gerçekleştirecek. Daha sonra hava limanına inen takım, pasaport işlemlerinden sonra otele ve hemen sonrasında Old Trafford’a geçecek. Tüm bunlar Fenerbahçe, Manchester’e indikten 1.5 saat sonra olacak. Bu durumlar göz önüne alındığında Fenerbahçe son idmanını yapamayacak..

Stadda idman yapılsa bile bunun sağlıklı olmayacağını söyleyen Dick Advocaat ise yardımcıları ile görüşüp çalışmayı iptal etti. Fenerbahçe, bu seyehati öncesinde Samandıra’da herhangi bir antreman yapmadığı için Manchester United maçına hiç taktik idman yapmadan çıkmış olacak. Dick Advocaat bu durumdan endişeli olacak ki planları arasında otel odalarında taktik bilgileri anlatacağı ve küçük çaplı bir ter antremanı yapılacağı söyleniyor.

Onun haricinde Robin Van Persie ise Manchester United maçı hakkında şu yorumlarda bulundu;

“Şu anda Fenerbahçe formasını giyiyorum ve takımım için en iyisini yapmak istiyorum. Elbette Old Trafford Stadı’nda harika taraftarlarla ve harika bir takıma karşı oynamak çok özel olacak. Bizim için zorlu bir maç. Manchester United favori ama ne olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz.”

Mourinho ise geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe’nin karşısına rotasyonlu bir kadro ile değil, as kadro ile çıkacaklarını ve maçı çok önemsediklerini söylemişti.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir