Emre Belözoğlu’ndan gündem yaratacak Galatasaray açıklamaları

Emre Belözoğlu’ndan gündem yaratacak Galatasaray açıklamaları

 

Medipol Başakşehir’de kaptanlık görevini üstlenen Emre Belözoğlu, “Bugünlere gelmemde en büyük vesile Galatasaray camiasıdır. Bunu hiçbir zaman inkar etmedim. Bu fazla gündeme gelmese de Galatasaray camiası ve taraftarı tarafından önemli bulunmasa da bunu samimice söylüyorum ama bu çocukluğumda Fenerbahçeli olduğum gerçeğini değiştirmez” dedi.

Medipol Başakşehir’in kaptanı Emre Belözoğlu, bugünlere kadar gelebilmesindeki en büyük katkı veren kulübün Galatasaray olduğunu söyledi.

Medipol Başakşehir’in Antalya’daki kampında röportaj veren Emre Belözoğlu, “Çocukluğumda ailem Fenerbahçeli olduğu için Fenerbahçeliydim. Galatasaray altyapısında yetiştim. Galatasaray altyapısında çok ciddi ve iyi bir eğitim aldım. İlk profesyonel hayatıma Galatasaray’da başladım. Bugünlere gelmemde en büyük vesile Galatasaray camiasıdır. Bunu hiçbir zaman inkar etmedim. Bu fazla gündeme gelmese de Galatasaray camiası ve taraftarı tarafından önemli bulunmasa da bunu samimice söylüyorum ama bu çocukluğumda Fenerbahçeli olduğum gerçeğini değiştirmez.” dedi.

Galatasaray’da oynayan oyuncuların başka takımlı olmalarının örneklerinin çok olduğunu ve bunun problem yaratmadığını düşündüğünü belirten Emre Belözoğlu, “Bizler profesyonel insanlarız. O gün için Galatasaray’ın başarısı için elimden gelen her şeyi yaptım. 4 yıl üst üste şampiyon olduk, UEFA Kupası ve Süper Kupa’yı kazandık. Ben o taraftarın o dönem için sevdiği bir oyuncuydum. Tercihimden dolayı bana karşı bir sevgisizlik beslediler ama canları sağ olsun. Benim için bir sıkıntı yok. Tabi ki insanların futbolu profesyonel meslek olarak görmeyi unutmamaları gerekiyor. O gün itibarıyla ben böyle bir karar vermiş olabilirim, insanlar katılmayabilir ama saygı duymak zorundadırlar. Bir gün Galatasaray’da oynarken Fenerbahçe’de oynayacağım, Fenerbahçe’de oynarken, Başakşehir’de oynayacağım hiç aklıma gelmezdi. İşte kader dediğimiz olay bu.”

Aykut Kocaman başındayken Fenerbahçe’de oynamak isterim

Emre Belözoğlu, Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe’ye gelmesi halinde düşünmeden tekrar Fenerbahçe’ye dönebileceğini dile getirdi. Aykut Kocaman hakkında “çok değerli” yorumunda bulunan Emre Belözoğlu, “Aykut Kocaman ile Fenerbahçe’de çalışmak isterim. Aykut Kocaman çok sevdiğim bir büyüğüm. Bir gün böyle bir imkan olursa, o isterse, günün şartları gereği ben de istersem, bu benim için çok büyük bir onur olur. Birbirimizi geç tanısak da geç anlayabilsek de benim için çok değerli bir insan.” dedi.

Olursa, kariyerimin en büyük başarısı olur

Emre Belözoğlu, bugünlere kadar gelebildiği için Allah’a şükrettiğini de belirtirken, “Avrupa kupaları, lig şampiyonlukları, oynadığım liglerde kupalar kazandım. Birçok takımda hep başarılı dönemler geçirdim. Başakşehir’deki şampiyonluk kariyerimin en büyük başarısı olur. Çünkü bu bütçeler ve oyuncu kalitemizi diğer büyük takımlarla kıyasladığımızda çok geride olduğumuzu kabul etmek gerekiyor. O şekilde bana bıraktırırlar mı, ben bırakmak ister miyim, bir şeyleri yaşamadan karar vermek kolay değil. Sezon sonunu bir görelim, ondan sonra karar veririz.” dedi. Ayrıca futbol oynamaya devam edecekse Başakşehir’de oynamak istediğini kaydeden Emre Belözoğlu, ara transfer döneminde Fenerbahçe’den kendisine gelen hiçbir teklif olmadığını da söyledi.

Emre Belözoğlu, sezon sonuna kadar Medipol Başakşehir’in oyuncusu olduğunu söyleyerek, “Sezon sonuna kadar Başakşehir’in sözleşmeli oyuncusuyum. Fenerbahçe’nin bana ulaşmış bir teklifi de yok. Sezon başında, sadece yönetici bir büyüğümüzle bir görüşmem olmuştu. Sayın Başkanımız Göksel Gümüşdağ benim manevi ağabeyimdir, sezon sonunda onunla oturur, konuşuruz. Benim adıma hangisinin doğru olacağı konusunda karar veririz. Sezon sonunda futbola devam edeceksem bu büyük ihtimalle yine Başakşehir ile olur.” dedi.

Fenerbahçe’den teknik direktörlük veya başka bir görev içinde teklif almadığını söyleyen Emre Belözoğlu, “Henüz böyle bir teklif yok. Fenerbahçe’den ayrıldığım dönemde bana idari bir görev teklif edilmişti ama ben kabul etmemiştim. Bu 1,5 sene önce olan bir olay. Şu an böyle bir şey konuşulmuyor. Teknik direktörlük ve sportif direktörlüğün belirli eğitimleri var. Hiçbir zaman bir yere sadece futbolcu kimliğimle gelmek istemiyorum. Eğitimi almadan yönetici pozisyonunda olmak istemiyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir