Dudu’ya Beşiktaş’tan dev teklif: 20 milyon!

Dudu’ya Beşiktaş’tan dev teklif: 20 milyon!

 

Spor Toto Süper Lig’i geçen sezon şampiyon olarak tamamlayan ve bu sezonda şampiyonluk yolunda ipi göğüsleyen Beşiktaş, kadrosunu güçlendirmek istiyor. Dudu için Brezilya’ya giden yönetici Metin Albayrak, hem oyuncu hem de kulübü ile görüştü ve olumlu yanıtlar aldı. Beşiktaş yönetimi Dudu için 20 milyon TL’lik bir transfer bütçesi ayırdı.

Hedefini Brezilya’dan oyuncu almak üzerine değiştiren Beşiktaş, Gökhan Keskin’in olumlu rapor sunmasından sonra Dudu ile görüşmeler başladı. Uzun süredir bu oyuncunun peşinde olan Beşiktaş, Gökhan Keskin’den de olumlu yanıt gelmesi üzerine Metin Albayrak aracılığıyla ilk temasları kurdu. Dudu’nun Avrupa’ya gitmeye sıcak baktığının söylediği öğrenildi.

Sezon sonuna kadar takip edilecek

Metin Albayrak, Dudu hakkındaki olumlu yorumlarını Fikret Orman ile paylaştığı öğrenilirken, Beşiktaş’ın başarılı oyuncu için 5 milyon Euro yani yaklaşık 20 milyon TL’yi gözden çıkardığı öğrenildi. Beşiktaş’ın sezon sonuna kadar Dudu’yu takip edeceği ve ekstra bir durum olmazsa transfer için Palmerias ile resmi olarak görüşeceği öğrenildi.

Dudu kimdir?

7 Ocak 1992’de Brezilya’nın Goiania şehrinde dünyaya gelen ve tam adı Eduardo Pereira Rodrigues olan oyuncu sahalarda Dudu takma adıyla anılıyor. Futbola Atletico Goianiense takımının alt yapısında başlayan oyuncu 2005 yılında Cruizeiro alt yapısına transfer oldu. Bu takım ile 2009 yılında profesyonel sözleşmeyi imzalayan oyuncu A takım ile 12 maça çıktı ve daha sonrasında Coritiba’ya kiralandı. Coritiba ile 1 sezonda 21 maça çıkan oyuncu daha sonra bonservisi ile birlikte Dynamo Kyiv takımına satıldı. Burada 24 maça çıkıp 2 gol atan oyuncu bekleneni veremedi ve 2014 yılında Gremio’ya kiralandı. Gremio’da 1 sezonda 35 maça çıkıp 3 gol kaydeden futbolcu son olarak 2015 sezonunun başında Palmerias’a transfer oldu. Palmerias da 2015 yılından beri forma giyen futbolcu 44 maça çıktı ve 13 gol kaydetti.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir