İşte Emre Mor’un cezası!

İşte Emre Mor’un cezası!

 

Almanya Futbol Federasyonu, geçtiğimiz hafta lig maçında kırmızı kart gören Emre Mor’un cezasını açıkladı. Milli oyuncu ligde 2 maç takımınnın formasını giyemeyecek.

Almanya Bundesliga’nın 7.haftasında oynanan ve 1-1 sona eren Borusia Dortmund Hertha Berlin mücadelesinde kırmızı kart gören milli oyuncumuz Emre Mor’un cezası belli oldu.

Almanya Futbol Federasyonu, Hertha Berlin maçında kırmızı kart gören Emre Mor’a 2 maç ceza verdi. Hertha Berlin’in stoperi Sebastian Langkamp’ı çalımlayan Emre Mor formasından çekilince çok sinirlenmişti.

Hakemin faul çalmasına rağmen, çok öfkelenen ve öfkesini kontrol edemeyen Emre Mor, 1,90’lık Langkamp’ı itip yere kapaklatınca kırmızı kartı görmüştü. Emre Mor’un müdahalesiyle yerde kalan Hertha Berlin’in stoperi Langkamp maçtan sonra düşerken biraz abarttığını ve Emre’den özür dilediğini söylemişti. Direkt kırmızı kart gören ve oyun dışında kalan Emre Mor’un ise sahayı terkederken ki üzüntüsü net olarak görülmüştü.

Emre Mor, 24 Temmuz 1997 doğumlu Danimarka’da doğan Türk asıllı milli bir futbolcudur. Danimarka’nın Brønshøj kentinde doğan 1,68 boyundaki kanat oyuncusu Borussia Dortmund’da 9 numaralı formayı giymektedir.

2001 yılında Brønshøj Boldklub’da henüz 4 yaşındayken futbola başlayan Emre, 2006 yılında Lyngby BK’ın özel çabası sonucu bu takımın altyapısına geçse de Danimarka Ligi’nin köklü ekiplerinden FC Nordsjælland, 2015 yılında oyuncuyu transfer etmeyi başarmıştır. FC Nordsjælland’da 13 maça çıkan ve 2 de gol atan oyuncu kısa sürede fark edilmiş ve Borussia Dortmund tarafından transfer edilmiştir. Borussia Dortmund ile de 7 maça çıkan milli oyuncu, 7 maçta 1 gol atmıştır. Kulüp kariyesinde şuana kadar 20 profesyonel müsabakaya çıkan Emre Mor, toplam 3 gol kaydetmiştir.

Milli Takım kariyeri ise 2013 yılında Danimarka U-17 ile başlamış olup Emre, bu takımda 10 maçta 2 gol atmış hemen sonraki sezon U-18’e terfi edilmiş ve burada da 12 maçta 1 gol atmıştır. Sonrasında yine bir sonraki sezon Danimarka U-19 takımına alınan Emre burada 9 maçta 2 gol atınca Türk yetkililerin dikkatini çekmiş ve babasının da Uşak ilinin Sivaslı ilçesine mensup olduğu da göz önüne alınarak babasına bir teklifte bulunulmuştur. 2016 sezonunda artık Türk Milli Takımı forması giyecek Emre Mor, 2016 yılında Türkiye U-21 takımı forması giymiş 1 maça çıktıktan sonra Fatih Terim tarafından fark edilmiş ve A Milli Takım’a alınmıştır. Emre Mor, A Milli Takım’da toplam 8 maça çıktı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir